Індустріальний парк «ЕКОПОРТ» розміщуватиметься на шести земельних ділянках приватної власності та орендованих загальною площею 76,7493 га види цільового призначення яких: для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.
Ділянки, на яких пропонується розмістити ІП «ЕКОПОРТ» розташовані біля промислового району АТ «Одеський припортовий завод» та морського торговельного порту «Південний», біля траси Т1606, до якої на сьогодні можна доїхати існуючою ґрунтовою дорогою.
Реалізація проєкту здійснюватиметься за рахунок різних джерел фінансування:приватні інвестиції, фінансова підтримки з бюджетів різних рівнів тощо. Передбачається можливість надання учасникам (резидентам) парку як незабудованих ділянок з підведеними комунікаціями та інженерною інфраструктурою, так і надання у користування приміщень універсальних промислово-складських комплексів.
Особливість створення ІП «ЕКОПОРТ» полягає у специфіці його розташування і ролі транспортно-логістичного комплексу Одеської області у загальнодержавній транспортній системі країни. На території парку, окрім розміщення підприємств переробної промисловості, планується створення функціональних блоків, таких як:
«Сухий порт» – тиловий елемент спільного з морським портом технологічного процесу
Митний термінал у складі «сухого порту»
Якісно новий, сучасний рівень складської інфраструктури
Організація міжнародних перевезень
Передбачається, що на території індустріального парку буде розміщено 28 корпусів різного функціонального призначення, кількох супутніх та технічних будівель, зокрема: промислово-виробничих – 15 од; складських сухих – 7 од; холодильного складу – 1 од, офісно-побутових – 11 од, технічних споруд – 6 од, бомбосховищ – 6 од.
Підприємства, які розташовуватимуться на території ІП «ЕКОПОРТ» не відчуватимуть нестачу у висококваліфікованих кадрах та працівниках робітничих професій, оскільки у Южненській міській територіальній громаді у 2022 році нараховувалося 24919 осіб працездатного населення. Крім того, локація індустріального парку перебуває на відстані 43 км від адміністративного центру регіону – м. Одеси де у 2022 році нараховувалося 630 108 осіб працездатного населення.
Обсяг надходжень від податків та інших обов’язкових платежів до бюджетів різних рівнів після повного запуску індустріального парку може скласти від 134,0 до 655,0 млн грн на рік. Кількість новостворених робочих місць на території парку становитиме 3800.
Інвестуйте в Україну зараз
Якщо у вас виникнуть запитання щодо інвестиційної карти або ви хочете отримати консультацію щодо інвестиційних можливостей, зв’яжіться з нами за адресою join@gb4u.org