Відновлення та підтримання гідрологічного режиму озера Чеха

Департамент інфраструктури міста Сумської міської ради
$
Сума інвестицій, USD
Регіон Суми
Сектор Туризм
Локація Суми
Можливості Інвестиційні кошти, державне фінансування кошти інвестора / кредитні кошти та інші джерела
Статус Проектна ідея
Дії
Поділитись проектом

Серед бетонних джунглів міста Суми розкинулося озеро Чеха – одне із улюблених місць відпочинку місцевих жителів. Озеро Чеха знаходиться на правому березі Псла і є старим руслом цієї річки. Площа озера Чеха складає 32 гектари.На околицях водойми водяться їжаки, болотні черепахи, зайці, водяні курочки, солов’ї, іволги, очеретянки. Тут є й види, занесені до Червоної книги України. Також можна побачити найяскравішу пташку України – зимородка, хатнього сича – найменшу сову на території Європи.

До слова, озеро Чеха у Сумах є одним із нечисленних місць, де птахи в’ють гнізда та виводять потомство. Територія, яка межує з прибережною смугою водойми має щільну житлову забудову та недостатню площу озеленення. Озеро є унікальним водним об’єктом та одним із популярних місць відпочинку населення.

Впродовж останніх років спостерігається зниження водності і як наслідок, зменшення видового складу представників флори та фауни. На перший погляд озеро втратило здатність до самовідновлення, порушена річкова заплава практично позбавлена природного біофільтру, її водозбірна площа неспроможна стримувати баланс водообміну.

У зв’язку з урбанізацією прилеглої території, інтенсивним рекреаційним навантаженням на водозбірній площі докорінно змінився природний гідрологічний, гідрохімічний та гідробіологічний режим водного об’єкту. Недостатнє вивчення інженерно-геологічних та гідрологічних умов, помилки під час проектування та забудови території, у свою чергу призвело до підтоплення прилеглих територій.

Зі зміною параметрів озера значні зміни відбулися й у межах прилеглої до озера водозбірної площі – межа вододілу південної частини озера обмежена вул. Харківська та Героїв Крут, західна – 9-м мікрорайоном, і лише східна частина має природний характер.

У цілому сучасний екологічний стан озера досить напружений і має явну тенденцію до погіршення. Подальшу деградацію водного об’єкту та екосистеми можна зупинити, лише здійснивши низку невідкладних заходів.

Вивчення гідрологічних характеристик водного об’єкту протягом року та вжиття запропонованих заходів щодо покращення гідрологічного режиму озера Чеха.

З метою покращення умов існування тварин та птахів, пропонується виконати вертикальне ярусне озеленення схилів озера з висадкою деревних та чагарникових порід з підбором видового складу адаптованого до місцевих кліматичних умов.

Для покращення водообміну в озері та зниження рівня підтоплення прилеглих територій, необхідно збудувати колектор діаметром 600 мм довжиною 1,1 км.

Для удосконалення інфраструктурного забезпечення потреб мешканців пропонується здійснити благоустрій прибережної смуги, ураховуючи потреби людей з обмеженими можливостями.

За результатами гідрологічного вивчення озера Чеха планується встановлення систем аерації для покращення кислородного обміну у водоймі.

Передбачається виконання наступних заходів:

  • вивчення гідрологічних характеристик водного об’єкту протягом року та вжиття запропонованих заходів щодо покращення гідрологічного режиму озера Чеха;
  • вертикальне ярусне озеленення схилів озера з висадкою деревних та чагарникових порід з підбором видового складу адаптованого до місцевих кліматичних умов;
  • будівництво колектора діаметром 600 мм довжиною 1,1 км;
  • здійснення благоустрою прибережної смуги, ураховуючи потреби людей з обмеженими можливостями;
  • встановлення системи аерації для покращення кислородного обміну у водоймі.

Більше можливостей в регіоні Суми

Будівництво ділянки магістрального напірного каналізаційного колектора з перетинами від головних каналізаційних насосних станцій до очисних споруд міста
Адміністративні та допоміжні послуги, Інвестиційний потенціал: 7,140,002$
Відбудова України
Адміністративні та допоміжні послуги, Інвестиційний потенціал: 7,140,002$
Будівництво сміттєпереробного заводу у місті Конотоп
Поводження з відходами, Інвестиційний потенціал: 17,000,000$
Відбудова України
Поводження з відходами, Інвестиційний потенціал: 17,000,000$
Будівництво сонячної електростанції потужністю 6,5 МВт (для забезпечення роботи електротранспорту)
Паливо та енергетика, Інвестиційний потенціал: 6,500,000$
Відбудова України
Паливо та енергетика, Інвестиційний потенціал: 6,500,000$
Геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу, конденсату (промислова розробка родовищ) на Лосищинській площі
Видобуток, Інвестиційний потенціал: 5,000,000$
Видобуток, Інвестиційний потенціал: 5,000,000$
Модернізація та реконструкція системи водовідведення в м. Суми
Адміністративні та допоміжні послуги, Інвестиційний потенціал: 32,000,000$
Відбудова України
Адміністративні та допоміжні послуги, Інвестиційний потенціал: 32,000,000$

Інвестуйте в Україну зараз

Якщо у вас виникнуть запитання щодо інвестиційної карти або ви хочете отримати консультацію щодо інвестиційних можливостей, зв’яжіться з нами за адресою join@gb4u.org