Розбудова системи централізованого водопостачання Сумської міської територіальної громади

Департамент інфраструктури міста Сумської міської ради
$
Сума інвестицій, USD
Регіон Суми
Локація Сумська міська територіальна громада, Сумський район, Сумська область, Україна
Можливості Інвестиційні кошти, державне фінансування кошти інвестора / кредитні кошти та інші джерела
Статус Проектна ідея
Документи Download
Дії
Поділитись проектом

Послуги з водопостачання та водовідведення в Сумській міській територіальній громаді (СМТГ) здійснює комунальне підприємство «Міськводоканал» Сумської міської ради. На сьогоднішній день, водопостачання Сумської міської територіальної громади здійснюється окремо від інших міст і селищ.

Варто зазначити, що внаслідок реформи децентралізації, протягом 2019-2020 років до м. Суми було приєднано 20 сільських населених пунктів, створено 4 старостинські округи, в тому числі Піщанський та Стецьківський. На сьогоднішній день, водопостачання мешканців с. Верхнє Піщане здійснюється за допомогою 2-х діючих свердловин та водонапірної башти. Одна свердловина збудована на Бучанському водоносному горизонті, а інша на верхньо-крейдяному горизонті. З технічних причин подальша експлуатація свердловин не можлива. Основною причиною є не відповідність якості води показникам діючого ДенСанПіну в діючих свердловинах.

Село Верхнє Піщане розташоване поблизу Курського мікрорайону м. Суми. Водопостачання Курського мікрорайону забезпечується в основному Тополянським водозабором, частково – Лепіхівським водозабором. Але подача питної води в с. Верхнє Піщане з міста не можлива у зв’язку з відсутністю водогону та значного перепаду висот (с. Верхнє Піщане розташоване значно вище даної частини м. Суми).

Крім того, у даний час відбувається розбудова житлового масиву Курського мікрорайону, яка буде продовжуватися в найближчій перспективі, а також планується розбудова Індустріального парку «Суми». Тому для забезпечення достатньою кількістю питної води споживачів Курського мікрорайону та навколишніх сіл необхідно в найближчій перспективі планувати будівництво нових свердловин.

Тому, для забезпечення в майбутньому питною водою споживачів Курського мікрорайону м. Суми, Піщанського і Стецьківського старостинських округів, в рамках проекту пропонується передбачити будівництво окремого водозабору на території с. Верхнє Піщане з будівництвом нового водоводу (L- 2,5 км).

У результаті реалізації проекту питною водою з нового водозабору буде забезпечено 1 тис. мешканців села Верхнє Піщане, 3,5 тис. мешканців села Стецьківка та близько 50 тис. мешканців Курського мікрорайону. Крім того, слід зазначити, що в Курському мікрорайоні розташовані заклади охорони здоров’я, такі як обласна дитяча лікарня, обласна клінічна лікарня, які обслуговують пацієнтів з усієї Сумської області (щорічно даними закладами обслуговується понад 30 тис. мешканців Сумської області). Крім того, в Курському мікрорайоні знаходиться 5 основних містоутворюючих підприємства, на яких працює близько 5 тис. чоловік.

З технічних причин подальша експлуатація існуючих свердловин не можлива, це пов’язано з продуктивністю свердловин, які були передбачені при будівництві. Тобто свердловини запроектовані на значно менший об’єм піднятої води. Крім того якість води з діючих свердловин не відповідає показникам діючого ДенСанПіну.

Подача питної води в селище з міста теж не можлива у зв’язку з відсутністю водогону та «значного» перепаду (різниці) висот. Тому, для водопостачання мешканців селища Верхнє Піщане пропонується передбачити будівництво окремого водозабору на території селища з подальшою можливістю подачі питної води в м. Суми по проектуємому водоводу.

За результатами реалізації проекту буде досягнуто основної цілі – забезпечено надання послуг зі стабільного та якісного водопостачання мешканцям селищ Верхнє Піщане, Стецьківка та Курського мікрорайону (55 тис мешканців).

Під час реалізації проекту необхідно виконати:

  • Тампонаж не діючих свердловин
  • Буріння нових свердловин 2 од
  • Будівництво водозабору (РЧВ, огорожі, будівлі насосної станції ІІ підйому,)
  • Будівництво водоводів до міста Суми – 2,5 км, та до с. Стецьківка – 5,0 км .

Більше можливостей в регіоні Суми

Відбудова України
Адміністративні та допоміжні послуги, Інвестиційний потенціал: 7,140,002$
Відбудова України
Поводження з відходами, Інвестиційний потенціал: 17,000,000$
Відбудова України
Паливо та енергетика, Інвестиційний потенціал: 6,500,000$
Відбудова України
Туризм, Інвестиційний потенціал: 2,620,000$
Видобуток, Інвестиційний потенціал: 5,000,000$

Більше можливостей в секторі Адміністративні та допоміжні послуги

Виробництво гіпохлориту натрію з солі для знезараження питної води та стічних вод
Кіровоград, Інвестиційний потенціал: 45,200$
Кіровоград, Інвестиційний потенціал: 45,200$
Виробництво піролізного газу з деревини, пластику та інших відходів, екстракція мазуту з відвалів шлаку ТЕЦ, яке можна перетворити на паливо
Кіровоград, Інвестиційний потенціал: 144,000$
Кіровоград, Інвестиційний потенціал: 144,000$
Капітальний ремонт теплових мереж по вулицях: В'ячеслава Чорновола, Гагаріна та Арсенія Тарковського у м. Кропивницькому (із виготовленням ПКД)
Кіровоград, Інвестиційний потенціал: 4,729,812$
Відбудова України
Кіровоград, Інвестиційний потенціал: 4,729,812$
Реконструкція систем водовідведення смт Нове м. Кропивницького (із виготовленням ПКД)
Кіровоград, Інвестиційний потенціал: 5,399,281$
Відбудова України
Кіровоград, Інвестиційний потенціал: 5,399,281$
Капітальний ремонт мереж водопостачання смт Нове м. Кропивницького (із виготовленням ПКД)
Кіровоград, Інвестиційний потенціал: 5,178,847$
Відбудова України
Кіровоград, Інвестиційний потенціал: 5,178,847$

Інвестуйте в Україну зараз

Якщо у вас виникнуть запитання щодо інвестиційної карти або ви хочете отримати консультацію щодо інвестиційних можливостей, зв’яжіться з нами за адресою join@gb4u.org