Реконструкція Сумської ТЕЦ ТОВ “Сумитеплоенерго”

ТОВ «Сумитеплоенерго»
$
Сума інвестицій, USD
Регіон Суми
Сектор Паливо та енергетика
Локація Україна, 40022, Сумська обл. м. Суми, вул. Друга Залізнична, 10
Можливості Інвестиційні кошти, державне фінансування кошти інвестора / кредитні кошти та інші джерела
Статус Техніко-економічне обґрунтування
Дії
Поділитись проектом

Сумська ТЕЦ входить до Північної електроенергетичної системи (ПнЕС) об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) України. ПнЕС є дефіцитною як по потужності, так і по електроенергії. Дефіцит Північної ЕС покривався за рахунок перетоку від інших регіонів. Величина дефіциту потужності системи залежить виключно від завантаження блоків Зміївської ТЕС та Харківської ТЕЦ–5.

Питання інтеграції об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) України в мережу європейських систем ENTSO-E з впровадженням нової моделі функціонування ринку електроенергії є ключовим моментом у реформуванні енергетичної галузі нашої країни. Існує нагальна потреба в реконструкції старих та будівництві нових генеруючих потужностей (в першу чергу економічних та маневрених ТЕС) на території Центральної, Північної ЕС. Зазначені регіони необхідно вважати регіонами пріоритетного розвитку генеруючих потужностей.

Для того щоб основний виробник (відсутня альтернатива) електричної та теплової енергії в місті Суми залишався надійним постачальником цих послуг на перспективу 25–30 років та робота обладнання ТЕЦ відповідала вимогам щодо ефективного функціонування на новому ринку електричної енергії необхідно реалізувати комплекс заходів з встановленням нового енергогенеруючого обладнання та реновацію існуючого.

Для забезпечення роботи ТЕЦ на вітчизняному вугіллі та враховуючи “Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 лютого 2017 року “Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз енергетичній безпеці України та посилення захисту критичної інфраструктури” (введене в дію Указом Президента України від 16.02.2017 року №37/2017) всі котлоагрегати ТЕЦ в результаті реконструкції (будівництво нового чи реновація існуючих) повинні використовувати в якості основного палива кам’яне вугілля марки “Г” та “ДГ”.

Метою реконструкції Сумської ТЕЦ є відповідність роботи Сумської ТЕЦ умовам Третього Енергетичного Пакету:
– збільшення виробництва електроенергії;
– збільшення можливості по виробництву теплової енергії;
– збільшення діапазону маневреності по виробництву електричної та теплової енергії;
– зменшення споживання природного газа;
– зниження собівартості виробляємого пара котлоагрегатами станції;
– зниження викидів забруднюючих речовин.

Реконструкція ТЕЦ передбачена за чергами будівництва: Перша черга будівництва (№1) (2024 рік) – заміна турбіни ТГ–1 на турбіну збільшеної потужності (орієнтовно 20–25 МВт – електрична потужність, 30–40 Гкал/год – теплофікація), яка працює на погіршеному вакуумі (орієнтовно + 40 Гкал/год теплової енергії).

Друга черга будівництва (№2) (2025 рік) – переобладнання (реновація) існуючих парових котлів (ПК–1, ПК–2, ПК–3) на роботу при спалюванні кам´яного вугілля марки “Г” з переобладнанням ГОУ та системи шлаковидалення, реконструкція загальностанційних систем підготовки та транспортування. Встановлення двосекційних електро-фільтрів для існуючих парових котлів. Монтаж системи сіркоочищення за технологією напувсухої десульфуризації та сухої розпилювальної абсорбції (SDA).

Третя черга будівництва (№3) (2026-2027 роки) – будівництво нового енергоблока турбіна – котел (орієнтовно 50–60 МВт – електрична потужність, 100 Гкал/год – теплофікація). Монтаж електрофільтра на новий котел який буде працювати за технологією ЦКШ (циркулюючого киплячого шару). Монтаж системи азотоочищення за технологією селективного каталітичного відновлення (SСR).

Четверта черга будівництва (№4) (2028 рік) – будівництво електрокотельні (орієнтовна загальна потужність 30–40 МВт).

Більше можливостей в регіоні Суми

Будівництво ділянки магістрального напірного каналізаційного колектора з перетинами від головних каналізаційних насосних станцій до очисних споруд міста
Адміністративні та допоміжні послуги, Інвестиційний потенціал: 7,140,002$
Відбудова України
Адміністративні та допоміжні послуги, Інвестиційний потенціал: 7,140,002$
Будівництво сміттєпереробного заводу у місті Конотоп
Поводження з відходами, Інвестиційний потенціал: 17,000,000$
Відбудова України
Поводження з відходами, Інвестиційний потенціал: 17,000,000$
Будівництво сонячної електростанції потужністю 6,5 МВт (для забезпечення роботи електротранспорту)
Паливо та енергетика, Інвестиційний потенціал: 6,500,000$
Відбудова України
Паливо та енергетика, Інвестиційний потенціал: 6,500,000$
Відновлення та підтримання гідрологічного режиму озера Чеха
Туризм, Інвестиційний потенціал: 2,620,000$
Відбудова України
Туризм, Інвестиційний потенціал: 2,620,000$
Геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу, конденсату (промислова розробка родовищ) на Лосищинській площі
Видобуток, Інвестиційний потенціал: 5,000,000$
Видобуток, Інвестиційний потенціал: 5,000,000$

Інвестуйте в Україну зараз

Якщо у вас виникнуть запитання щодо інвестиційної карти або ви хочете отримати консультацію щодо інвестиційних можливостей, зв’яжіться з нами за адресою join@gb4u.org