Регіональний центр енергоефективності та енергоменеджменту

Громадська спілка «Сумський машинобудівний кластер енергетичного обладнання»
$
Сума інвестицій, USD
Регіон Суми
Сектор Паливо та енергетика
Локація 40007, Україна, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2
Можливості Інвестиційні кошти, державне фінансування кошти інвестора / кредитні кошти та інші джерела
Статус проєктна пропозиція
Дії
Поділитись проектом

Цілі:

  1. Річне зменшення споживання енергетичних ресурсів підприємствами, бюджетними установами: газ, теплова енергія на рівні до 15%, електроенергія на рівні до 10%;
  2. Реалізація політики максимального використання джерел альтернативних ресурсів енергії;
  3. Забезпечення джерелами альтернативної енергії не менше 25% потреб регіону шляхом побудови електростанцій на основі відновлювальних джерел енергії;
  4. Залучення підприємств, що входять до Громадської спілки «Сумський машинобудівний кластер енергетичного обладнання» (ТОВ «ТРІЗ ЛТД» ТОВ «Укрнафтозапчастина», АТ «Сумський завод «Насосенергомаш», АТ «СМНВО-Інжиніринг», Концерн «Нікмас», ДП «Завод обважених бурильних та ведучих труб», ТОВ «Технохім») до локалізації виробництва продукції для побудови електростанцій на основі відновлювальних джерел енергії, що дозволить збільшити кількість робочих місць до 10-15%.

Оптимізація витрат у сфері енергетики є нагальною проблемою для Сумської області та України в цілому. Відповідно до відкритих звітів енергоємність ВВП України (0,8 т. н.е. / $1000) катастрофічно поступається за рівнем енергоефективності показникам сусідніх країн, зокрема Польщі (0,26 т. н.е. / $1000), Німеччини (0,19), Франції (0,19), Великобританії (0,18) і навіть російській федерації (0,55). Загалом середній показник в світі становить 0,24 т. н.е. / $1000. Разом з тим, за підсумками 2021 року в Україні спожито близько 26,8 млрд м3 природного газу, при власному видобутку близько 20 млрд м3. Таким чином, спостерігається потреба в імпорті меншою мірою 6,5 – 7 млрд м3 природного газу на рік.

При цьому, наразі в тарифах на електроенергію, що постачається населенню закладена вартість 1,68 грн за 1 кВт/год при собівартості 5,28 грн за 1 кВт/год. Таким чином, станом на сьогодні державна субсидує галузь енергетики на 3,6 грн за 1 кВт/год, або 68,2%.

Відповідно до публічного звіту Держенергоефективності за підсумками 2020 року 28,4% споживаної енергії приходиться на побутовий сектор, 32,7% – на промисловий сектор. Ці галузі економіки є основними споживачами енергії в Україні. Разом з тим, з початком активної фази російської військової агресії по відношенню до України, а також агресивної енергетичної політики російської федерації по відношенню до країн Європейського Союзу, в Європі розпочалася енергетична криза. Середня вартість природного газу на газовому хабі TTF (Нідерланди) підвищилася в 2 і більше разів.

Комплексний підхід до скорочення енергоспоживання та оптимізації енергоємності ВВП України (зокрема, Сумської області) є найефективнішим методом підвищення енергетичної безпеки регіону, а також підвищення конкурентоздатності промислових підприємств.

Щорічний усереднений рівень споживання енергетичних ресурсів на Сумщині становить 602,5 тис. т н.е., тоді як загальний потенціал джерел чистої енергії 175,4 тис. т н.е., або 29% від рівня потреб.

Водночас Стратегією відновлення та розвитку економіки Сумської області на 2022-2024 роки за напрямком «Промисловий комплекс» передбачено:

  1. Створення та організація «Регіонального центру енергоефективності та енергоменеджменту» з метою зменшення споживання енергетичних ресурсів підприємствами та бюджетними установами на рівні до 10-15%;
  2. Будівництво електростанцій на основі відновлювальних джерел енергії (п.7) в кількості 3 шт. для забезпечення електроенергією не менше 25% потреб регіону.

Залучення спеціалістів новоствореного «Регіонального центру енергоефективності та енергоменеджменту» до розробки методики та принципів термомодернізації, та розробки концепції будівництва нових електростанцій дозволить забезпечити максимальний ефект на зниження енергоємності економіки України.

Більше можливостей в регіоні Суми

Будівництво ділянки магістрального напірного каналізаційного колектора з перетинами від головних каналізаційних насосних станцій до очисних споруд міста
Адміністративні та допоміжні послуги, Інвестиційний потенціал: 7,140,002$
Відбудова України
Адміністративні та допоміжні послуги, Інвестиційний потенціал: 7,140,002$
Будівництво сміттєпереробного заводу у місті Конотоп
Поводження з відходами, Інвестиційний потенціал: 17,000,000$
Відбудова України
Поводження з відходами, Інвестиційний потенціал: 17,000,000$
Будівництво сонячної електростанції потужністю 6,5 МВт (для забезпечення роботи електротранспорту)
Паливо та енергетика, Інвестиційний потенціал: 6,500,000$
Відбудова України
Паливо та енергетика, Інвестиційний потенціал: 6,500,000$
Відновлення та підтримання гідрологічного режиму озера Чеха
Туризм, Інвестиційний потенціал: 2,620,000$
Відбудова України
Туризм, Інвестиційний потенціал: 2,620,000$
Геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу, конденсату (промислова розробка родовищ) на Лосищинській площі
Видобуток, Інвестиційний потенціал: 5,000,000$
Видобуток, Інвестиційний потенціал: 5,000,000$

Інвестуйте в Україну зараз

Якщо у вас виникнуть запитання щодо інвестиційної карти або ви хочете отримати консультацію щодо інвестиційних можливостей, зв’яжіться з нами за адресою join@gb4u.org