Організація виробництва пелетів у Широківській громаді Запорізького району Запорізької області

Широківська сільська рада Запорізького району Запорізької області
Регіон Запоріжжя
Сектор Паливо та енергетика
Локація с. Широке
Можливості Наявні потужності (земля з відповідним цільовим призначенням, приміщення) для розміщення лінії з виробництва пелетів (брикетів), наявний кадровий потенціал (місцеве населення) та діючі налагоджені зв’язки з місцевими фермерськими та сільгосппідприємствами щодо отримання сировини для виробництва пелетів за цінами від виробника
Статус готовий до реалізації
Дії
Поділитись проектом

Проєкт передбачає вирішити основне питання енергозалежності Запорізького регіону і Широківської громади зокрема шляхом створення кооперативу (підприємства) з виробництва пелетів (брикетів) для внутрішніх та зовнішніх потреб. Громада має територію під розміщення таких потужностей, достатній кадровий потенціал для залучення на такому виробництві представників місцевого населення. Відповідно, крім зміцнення енергетичної незалежності територіальної громади проєкт покликаний вирішити ще й питання працевлаштування місцевого населення в енергетичній сфері. Пропонується також залучення на виробництві пелетів, крім місцевих жителів, ВПО.

Опалювальний сезон 2022 року буде надзвичайно важким для всієї України, особливо для найвразливіших соціальних груп населення – вимушено переміщені особи, люди у складних життєвих обставинах.

Інформування центральної влади України щодо нестачі опалювальних ресурсів та відсутності гарячої води в містах призвело до збільшення попиту на опалювальні пристрої та паливні матеріали. В свою чергу це призводить до підвищення цін.

1) Ціна на деревину за 1м3 у 2021 році:

  • 720,0 грн/м³ – деревина твердих порід (бук, граб);
  • 696,0 грн/м³ – деревина твердих порід (інші твердолистяні);
  • 642,0 грн/м³ – деревина хвойних порід та породи вільха;
  • 600,0 грн/м³ – деревина м’яколистяних порід (осика, липа, тополя, верба).

2) Ціни на деревину за 1м3 у 2022 році:

  • 2000 грн/м³ – деревина твердих порід (дуб, граб);
  • 1000 грн/м³ – деревина мягколистяних порід (осика, липа, тополя, верба).
    Висновок: ціни зросли на 36-40% за 1м³.

Втілення проєкту надасть можливість зміцнити енергетичну незалежність громади та розвинути кластер відновлюваної енергетики.

Більше можливостей в регіоні Запоріжжя

Інвестуйте в Україну зараз

Якщо у вас виникнуть запитання щодо інвестиційної карти або ви хочете отримати консультацію щодо інвестиційних можливостей, зв’яжіться з нами за адресою join@gb4u.org