Створення та розвиток індустріального парку «Суми»

Сумська міська рада
$
Сума інвестицій, USD
Регіон Суми
Сектор Індустріальний парк
Локація Сумська область, м. Суми, поряд із заводом "Центроліт"
Можливості Інвестиційні кошти, державне фінансування кошти інвестора / кредитні кошти та інші джерела
Статус Концепція розвитку
Документи Download
Дії
Поділитись проектом

З метою підвищення інвестиційної привабливості міста Суми у 2018 році рішенням Сумської міської ради було створено Сумський індустріальний парк (далі – ІП) терміном на 30 років.

ІП «Суми» розташований на вільній від забудови земельній ділянці (Грінфілд). Земельна ділянка Сумського ІП, площею 17,5 га (кадастровий номер 5910136600:03:006:0036), розташована на пологому рельєфі з ухилом у південному напрямку в північній частині м. Суми в межах Північного промислового вузла і межує з діючим виробничим підприємством. Земельна ділянка забезпечена зручними транспортними шляхами, наявна транспортна інфраструктура дозволяє підвести необхідні залізничні колії та до місця індустріального парку.

Першочерговою передумовою створення, подальшого розвитку та функціонування Сумського ІП є облаштування об’єктів інженерної інфраструктури до його меж, адже наявність необхідних інженерно-транспортних комунікацій в індустріальному парку є вагомою конкурентною перевагою для залучення прямих інвестицій та розміщення нові індустріальні галузі.

У 2019 році розроблено детальний план території біля заводу «Центроліт» (район Сумського індустріального парку), який визначив розрахункову потребу в енергії. Оскільки земельна ділянка розглядалася як резервна територія для розвитку Північного промислового вузла, вона має всі можливості для дешевого підключення до існуючих інженерних комунікацій, які мають резервну потужність (джерела підключення до інженерних комунікацій розташовані на відстані 200 м від вул. до 1000 метрів).

Аналізуючи потреби сучасних виробничих процесів, стає зрозуміло, що найнеобхіднішим для майбутнього інвестора є можливість підключення до електромереж. Але, окрім необхідності забезпечення виробничих процесів електроенергією, варто зазначити, що сьогодні процедура приєднання суб’єктів господарювання до електричних мереж займає багато часу та потребує великої кількості дозвільних документів. Тому першим етапом облаштування індустріального парку має стати підведення мереж електропостачання до меж Сумського індустріального парку.

Проєкт передбачає підведення електромереж із встановленням трансформаторних (розподільних) підстанцій на територію індустріального парку «Суми» 8,5 МВт (джерело електроенергії розташоване за 700 м від меж індустріального парку – електрична підстанція «Вузлова» по вул. вулиця Піщана). Для підключення до систем електропостачання, крім розробки проектної документації та виконання електрокомунікацій, необхідно розробити проектну документацію та виконати роботи з будівництва трансформаторних (розподільних) підстанцій з подальшим створенням малої розподільної мережі. електричних мереж на території сумського ІП. Підключення Сумського ІП до електромереж здійснюватиметься оператором системи розподілу АТ «Сумиобленерго» за схемою «під ключ».

Наступним етапом облаштування земельної ділянки ІП «Суми» буде підведення водопостачання та водовідведення з підключенням їх до інженерних мереж КП «Міськводоканал» міської ради (точка підключення водопроводу – 320 м, водовідведення – 200 м).

Після встановлення зазначених інженерних мереж земельна ділянка індустріального парку буде придатна для початку будівництва підприємств переробної промисловості та залучення учасників індустріального парку «Суми».

Згідно з Детальним планом території індустріального парку «Суми», орієнтовним функціональним призначенням індустріального парку «Суми» є розміщення підприємств за такими видами діяльності:
1) переробна промисловість:

  • виробництво готових металевих виробів, металообробка та машинобудування (4);
  • виробництво комплектуючих до автомобілів (2);
  • виробництво гумових і пластмасових виробів (5);
  • деревообробне підприємство (7);
    2) науково-дослідна та дослідно-конструкторська діяльність;
    3) інші галузі, сумісні з вищезазначеним, такі як транспорт і складське господарство, включаючи:
  • заготівля та зберігання сільськогосподарської продукції (6);
  • матеріально-технічний комплекс (3). Крім того, ДПТ передбачає розміщення на території ІП «Суми» адміністративних будівель, зокрема офісу Керуючої компанії (1).

Більше можливостей в регіоні Суми

Будівництво ділянки магістрального напірного каналізаційного колектора з перетинами від головних каналізаційних насосних станцій до очисних споруд міста
Адміністративні та допоміжні послуги, Інвестиційний потенціал: 7,140,002$
Відбудова України
Адміністративні та допоміжні послуги, Інвестиційний потенціал: 7,140,002$
Будівництво сміттєпереробного заводу у місті Конотоп
Поводження з відходами, Інвестиційний потенціал: 17,000,000$
Відбудова України
Поводження з відходами, Інвестиційний потенціал: 17,000,000$
Будівництво сонячної електростанції потужністю 6,5 МВт (для забезпечення роботи електротранспорту)
Паливо та енергетика, Інвестиційний потенціал: 6,500,000$
Відбудова України
Паливо та енергетика, Інвестиційний потенціал: 6,500,000$
Відновлення та підтримання гідрологічного режиму озера Чеха
Туризм, Інвестиційний потенціал: 2,620,000$
Відбудова України
Туризм, Інвестиційний потенціал: 2,620,000$
Геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу, конденсату (промислова розробка родовищ) на Лосищинській площі
Видобуток, Інвестиційний потенціал: 5,000,000$
Видобуток, Інвестиційний потенціал: 5,000,000$

Інвестуйте в Україну зараз

Якщо у вас виникнуть запитання щодо інвестиційної карти або ви хочете отримати консультацію щодо інвестиційних можливостей, зв’яжіться з нами за адресою join@gb4u.org